TIME SKIN STUDIO - logotyp

 
 
 

Zabiegi Kosmetyczne

Zabiegi KosmetyczneZABIEGI ULTRADZWIĘKAMIFALE RADIOWE RF
 

Wygładzanie zmarszczek mimicznych - toksyna botulinowa

Każdego dnia, kiedy marszczymy brwi lub śmiejemy się, następuje skurcz mięśni twarzy. Powstające w wyniku tego fałdy skórne tworzą zmarszczki i linie takie jak "kurze łapki" lub między-brwiowe linie zmartwienia. Zmarszczki te z biegiem lat pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne. Toksyna botulinowa może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość i "świeży" wygląd.

Toksyna botulinowa jest najsilniejszą znaną toksyną biologiczną. Jest neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Znamy siedem typów antygenowych toksyny oznaczonych od A - G. Wszystkie wchodzą w reakcje z acetylocholiną zakończeń nerwowych, a różnią się między sobą wielkością cząsteczki, biosyntezą i mechanizmem reakcji komórkowej. Toksyna typu A jest z nich najsilniejsza i to ona znalazła tak szerokie zastosowanie w klinice. Występuje pod dwoma nazwami: Dysport (Ipsen Ltd) i Botox Cosmetic (Allergan).

Preparat zawierający jad kiełbasiany (Botox, Dysport, Azzalure, Boqutur) jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Bardzo małą ilość preparatu rozpuszcza się w roztworze soli fizjologicznej i bardzo precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na twarzy. Ból związany ze wstrzyknięciami jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Zabieg trwa około 15 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Botulina zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7-14 dniach.

Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. Dethail, Juvederm, Restylane itp.). Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:

  • między brwiami (zmarszczki „lwie”, okolica czoła)
  • poprzecznych czoła
  • wokół oczu (kurze łapki)
  • powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi

Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.
Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących, skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Przeciwwskazania do stosowania toksyny botulinowej:

- ciąża, karmienie piersią

-choroby układu sercowo-naczyniowego

-przewlekłe choroby autoimmunologiczne

-choroby płytki mięśniowo-nerwowej

-choroby układu nerwowego np. choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.

Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.
Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Ważne informacje dotyczące zabiegu:

Osoby, przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na 10 dni przed planowanym zabiegiem botoksem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się spożywania alkoholu przed i po zabiegu. Przez min. 4 godziny po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc, w które wstrzyknięta była toksyna botulinowa. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu oraz korzystania z sauny i solarium.


 
 
 
 
 
  Współpracujemy
 
 
 
 
Polub nas!